عبور فروش خودروهای پاک از 1 میلیون دستگاه در اتحادیه اروپا

عبور فروش خودروهای پاک از 1 میلیون دستگاه در اتحادیه اروپا

در سال 2020 فروش خودروهای برقی و هیبریدی قابل شارژ با پریز در اتحادیه اروپا از رقم 1 میلیون دستگاه عبور کرد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از سایپانیوز، در سال 2020 رقم فروش خودر.وهای برقی و نیمه برقی نسبت به سال پیش از آن سه برابر شده و تقریباً 10 درصد از خودروهای فروخته شده در اتحادیه اروپا خودروهای برقی و نیمه برقی هستند.

سال ها بود که خودروهای برقی و نیمه برقی، بازار خاص به حساب می آمدند اما حالا به تدریج به جریان اصلی و عادی تبدیل می شوند. البته این زمانی اتفاق افتاده است که بازار خودروی اتحادیه اروپا به دلیل تعطیلات سراسری و درگیری مردم با همه گیری کوید-19 با 24 درصد افت مواجه بود و به رقم 9.9 دستگاه رسید.

 

خودرو برقی

به بیان دقیق تر، داده هایی که انجمن سازندگان اتومبیل اروپایی European Automobile Manufacturers Association (ACEA) منتشر کرده است نشان می دهد فروش خودروهای برقی و نیمه برقی از 387,808 در سال 2019 به رقم 1.046 میلیون دستگاه رسیده است.

فروش خودروهای هیبریدی خودشارژ شونده self-charging hybrid 59 درصد رشد پیدا کرد و به 1.182 میلیون دستگاه رسید. در حالی که فروش خودروی بنزینی و گازوئیلی به ترتیب 37درصد و 32درصد کاهش داشته اند. با این اوصاف هنوز خودروهای بنزینی بیشترین فروش را در اتحادیه اروپا داشتند و سهم آنها از این بازار 48 درصد کل فروش بود.

با توجه به سخت گیرانه تر شدن اهداف آلایندگی و کربنی اتحادیه اروپا، خودروسازان می توانند با رعایت استانداردهای جدید از یارانه های دولتی برای خودروهای برقی و برنامه های بازگشت به حالت عادی از وضعیت اضطراری ناشی از کرونا بهره مند شوند مخصوصاً در کشورهای فرانسه و آلمان.

فروش خودروهای تمام برقی هم از 247,854‌ در سال 2019 به 538,772‌ دستگاه در سال 2020 رسید.

منبع:پرشین خودرو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *